OPT: Kvalifikacijska regata – Crikvenica

Od 6.-8. ožujka optimisti JK OPATIJE nastupili su na zadnjoj ovosezonskoj kvalifikacijskoj regati u Crikvenici. Jedriličari koji su se borili za svoj ulazak u prvih 38 takmičara kvalifikacijske ljestvice za regiju sjever su: Maro Bratonja, Ricardo Juretić, Luka Smokrović, Vita Erceg i Aleksandra Ivanova. Odjedrena su tri plova po teškim uvjetima nekonstantnog vjetra. Od ukupno 62 natjecatelja Ricardo juretić regatu je završio kao treći dječak do 12. godina, a u ukupnom plasmanu zauzeo je 17. Mjesto. Maro Bratonja u ukupnom poretku je zauzeo 21. mjesto, Vita Erceg 32., Luka Smokrović 49. a Aleksandra Ivanova 55. mjesto.  Finalnim zbrajanjem bodova Maro Bratonja zauzeo je 31., a Ricardo Juretić 34. mjesto na kvalifikacijskoj ljestvici regije sjever i tako su osigurali svoj nastup na   izbornim regatama. Ostali takmičari JK OPATIJE nažalost nisu ušli u prvih 38 natjecatelja te nemaju pravo nastupa na izbornim regatama.