12. Rogoznički kup i Otvoreno Prvenstvo Hrvatske IOM

12. Rogoznički kup i Otvoreno Prvenstvo Hrvatske za radio upravljive jedrilice klase International One Metre (IOM) održano je u Rogoznici u organizaciji Jedriličarskog kluba Val iz Šibenika od 19-21. siječnja 2018.

Nastupilo je 42 modelara jedriličara iz 9 država. Iz Jedriličarskog kluba Opatija nastupili su Robert  Matulja, Paolo Mavričić i Robert Grubiša.

Nakon 11 održanih jedrenja prvo mjesto osvojio je Ante Kovačević iz splitske JK Zente. Robert Matulja osvojio je drugo mjesto a treće mjesto osvojio je Mirko Ukas iz JK Zenta. Paolo Mavričić osvojio je šesto mjesto dok je Robert Grubiša osvojio deveto mjesto.

Ova regata bila je dobra proba za Europsko prvenstvo koje će se u travnju 2018. godine održati na istom regatnom polju. Na Europskom prvenstvu nastupit  će 76 natjecatelja iz 18 država. Hrvatsku će zastupati deseteročlana reprezentacija uključujući i tri člana JK Opatije.